Инженерами создана новая технология превращения дрожжевых клеток в биотопливо



Дослідники з Університету Техасу в Остіні розробили нове джерело відновлюваної енергії — біопаливо, яке виробляється з генно-модіціфіцірованних дріжджових клітин і звичайного столового цукру. Ці дріжджі виробляють жири, відомі як ліпіди, які можуть бути використані замість нафтопродуктів.

биотопливо из дрожжевых клеток

Источник: Agrobiotrade.com.ua — куплю дизельное топливо оптом украина.

Доцент Хел Альпер з факультету хімічного машинобудування разом з командою студентів створили нову генно-клітинну платформу на основі штамів дріжджів Yarrowia lipolytica. Враховуючи, що дріжджові клітини ростуть на цукрі, Альпер назвав біопаливо, отримане цим способом, «солодкої версією відновлюваної нафти».

Як стверджують дослідники, генно-клітинна платформа виробляє допомогою ферментації рослинні масла і ліпіди у високій концентрації — до 90 відсотків, які потім можуть бути використані для отримання біодизельного палива. Для порівняння, інші засновані на дріжджових клітинах платформи можуть підвищити концентрацію ліпідів лише до 50 відсотків від початкового рівня. Відмінною особливістю нового механізму вироблення ліпідів є нестандартні умови — без азотного голодування дріжджових клітин.

 биотопливо из жрожжей

За своїм складом біопаливо, отримане дослідниками, схоже на біодизель, виготовлений з соєвого масла. Однак, головними перевагами, що відрізняють спосіб вироблення біопалива дріжджовими клітинами від інших технологій, є повна незалежність виробництва від його місця розташування, а також невикористання земельних ресурсів. Крім того, дріжджові клітини легше піддаються генної інженерії, ніж інші відомі сьогодні джерела біологічного палива.

На думку дослідників, біопаливо і хімічні речовини, що виробляються з живих мікроорганізмів, являють собою багатообіцяючу частину ринку поновлюваних джерел енергії. В цілому, як передбачається, всесвітній ринок біопалива подвоїться протягом наступних кількох років, від 82700 млн. Доларів США в 2011 році до 185300 млн. Доларів США в 2021 році.

Ну а поки Альпер і його команда продовжують шукати шляхи для подальшого підвищення рівня виробництва ліпідів і розробки нових продуктів, використовуючи ці генно-модифіковані дріжджові клітини.

This entry was posted in Info. Bookmark the permalink.