Перереєстрація ЗМІ — коли це потрібно робити?

Перереєстрація ЗМІ є звичайним робочим моментом в житті будь-якого періодичного друкованого видання. У цьому можна провести паралель з перереєстрацією підприємства або громадської організації. Як правило, перереєстрація ЗМІ не становить труднощів і є простою, можна навіть сказати — рутинною процедурою. Перереєстрація ЗМІ потрібно в наступних основних випадках:

  1. Зміна назви ЗМІ. Тут все зрозуміло, оскільки нова назва не буде відповідати тому, яке фігурує в реєстрі, а, отже, ЗМІ необхідно перереєструвати.
  2. Зміна засновника ЗМІ. Тут ми маємо те ж саме, що і при зміні засновника ТОВ. Засновники фігурують в державних реєстраційних документах, тому якщо один, два з них, або навіть весь склад змінюється, ЗМІ слід перереєструвати.
  3. Зміна формату видання, місця його поширення і тому подібних нюансів. Тут все просто і зрозуміло, особливих пояснень давати не потрібно.
  4. У разі, якщо видавець отримав державне свідоцтво про реєстрацію ЗМІ, однак протягом календарного року з моменту видачі свідоцтва так і не приступив до видання, то дане свідоцтво через рік офіційно анулюється (виняток може бути тільки одне — поважна причина, чому видавець не приступив до видання). Тому якщо з певних причин почати видавничу діяльність в обумовлений законом термін не вдалося, процедуру реєстрації ЗМІ слід проходити заново.

Одним з найбільш поширених питань сьогодні є наступний — чи потрібно офіційно реєструвати Інтернет ЗМІ? Причому цим питанням задаються як видавці мають друкований формат свого видання і його веб-версію, так і новинні або рекламні агентства, що працюють тільки на просторах мережі. Зараз українське законодавство не вимагає спеціальної реєстрації або перереєстрації електронних ЗМІ. Однак це все до пори до часу, оскільки питання про це піднімається регулярно, а відповідні законопроекти готуються. Отже, краще буде зайнятися цим питанням зараз і спокійно зареєструвати ЗМІ (або перереєструвати) відбивши в установчих документах наявність електронної сторінки.

Дивіться детальніше про питання перереєстрація змі http://www.regburo.com/registracziya-predpriyatij/registracziya-pechatnogo-izdaniya/

This entry was posted in Статьи. Bookmark the permalink.